Halakról

Több fajta halat tartunk:
(A képek saját készitésüek, saját halak) 
- Torokáta           
  - Szkalári
  - Meggyhasú sügér
  - Kékgurámi
  - Albinó páncélosharcsa
  - Ékfoltos razbóra
  - Neonhal

És persze vannak még:
  - Almacsigák
  - Márványrákok

Ők mind 3 akváriumban vannak. A legnagyobb 90 liter, de van egy 60 litres és egy 10 litres.

Egy kis infó róluk:

Torokáta (Torocatum):  
Származása Dél-Amerika, az Amazonastól északra. Testhossza 18 cm, békés természetű hal, a him csak akkor agressziv amikor a nőstény leikrázik, mert ő vigyáz az ikrákra. Ilyenkor célszerű kivenni az akváriumból a nőstényt. A viz hőmérséklete 20-28 Cfok, pH értéke 6-8, keménysége 10-20 NKfok. Halnépesség 150 literre 2-3 hal. Szaporitása könnyű. Nekünk leikráztak párszor, de egyszer sem maradt meg, mivel közös akváriumban vannak, igy elég nehéz dolga van a himnek elkergetni a halakat, vigyázni az ikrákra és még enni is.

 Skalári (Pterophyllum scalare):     
Származása az Amazóniai-medence. Testhossza 10 cm, viselkedése békés, bár két nőstény vagy két him veszekedhetnek, verekedhetnek egymással. A viz hőmérséklete 25-26 Cfok. Halnépesség 300 literre 3-4 pár. Két Szkalárink van, egy neműek és gyakran a kissebb veszekedik a nagyobbacskával. Néha a nagyobb megelégeli és megkergeti de másképp megférnek egymás mellett és a többi halat sem zaklatják. De van a Szkaláriknak egy közeli faja, amely sokkal nagyobbra nő és aggresszivabb is. Volt egy nekünk és olyan kicsi kötekedős volt, hogy ha meglátott egy más halat, az lehetett nagy vagy kicsi röktön meg is támadta. Még az akvárium oldalának is nekiszökött, amikor odaraktuk a kezünket. Igy nem maradhatott a többi hallal, át kellett tegyük egy másik akváriumba.   


Meggyhasú sügér (Pelvicachromis Pulcher):    
Származása Afrika, Nigéria. Testhossza 8-10 cm, viselkedése békés de szaporodáskor területvédő. Véleményem szerint azért jobb nagyobbtestű halakkal összetenni. A viz hőmérséklete 25-26 Cfok, pH értéke 4,8-7,5, keménysége 0-12 NKfok,  halnépesség 80 literre 1 pár. 





Kékgurámi (Trichogaster Trichopoterus):  
Származása Délkelet-Ázsia. Testhossza 13-15 cm, viselkedése békés, de a himek egymással agressziven viselkednek. A viz hőmérséklete 24-28 Cfok, pH értéke 7,5-7,6, keménysége 5,6-8,4 NKfok. A him erősebb mint a nőstény igy biztositani kell olyan növényeket melyek között elrejtőzhetnek a nőstények.
Két kékgurámink van, elég békések, neonhal, ékfoltos razbóra és albinó páncélosharcsa van mellettük és nem bántották egyiket sem. Még nem is érdekli őket.


Albinó Páncélosharcsa (Corydoras paleatus):   
Származása Délkelet-Brazilia. Testhossza 6-8 cm, viselkedése békés, viz hőmérséklete 22-26 Cfok. Vizfenéken élő halak, szeretik túrkálni az akvárium alját.







 Ékfoltos razbóra (Rasbora heteromorpha):  
Származása Szumátra, Malajzia. Testhossza 4 cm, viz hőmérséklete 24-28 Cfok, pH értéke 6-6,5, keménysége 4,5-8,5 NKfok. Halnépesség 100 literre 10 hal. Békés hal, rajokban él, szaporitása nehéz. Nevét az oldalán látható háromszögről kapta. 





Neonhal (Paracheirodon innesi):  
Testhossza 4 cm, viz hőmérséklete 20-24 Cfok, pH értéke 6,5-7,2, keménysége 10-15 NKfok, halnépesség 50 literre 6-8 hal. Mint az Ékfoltos razbóra a Neonhal is rajokban él. Békés természetű, sötét talaj és sok növény kell nekik. Mikor leikráznak sötétben kell legyenek az ikrák, mert fényben nem fejlődnek. A pH 5,8 körül, keménység 0,5-2 NKfok.  




Almacsiga (Pomacea bridgesii):  
Származása Dél-Amerika ,testhossza 5 cm, viz hőmérséklete 18-28 Cfok, pH értéke 7,6-8,4, keménysége 7-20 NKfok. Halnépesség 50 literre 5-6 csiga. Békés természetűek, a halakat nem bántják. Több szinváltozata ismert, kopoltyúja és tüdeje is van, jól alkalmazkodnak, de szükségük van légköri levegőre is ezért hagyni kell pár cm-t az akvárium tetején. Megrágják a növényeket ezért növényeket nem érdemes az akváriumba rakni. Csipkelődős halak közé sem jó tenni mert lecsiphetik a tapogatóikat és a csiga pusztulását okozza.


Még persze rengeteg fajta hal van. Pl:
- Szifó (Xiphophorus helleri)
- Algaevő (Ancistrus temminckii)
- Aranyhal (Carassius auratus)
- Sziámi harcoshal (Betta splendens)
- Békés harcoshal (Betta imbellis)
- Guppy (Poecilia reticulate)
- Zebra Dánió (Danio rerio)
- Fekete molly (Poecilia sphenops)
- Molly Kuli-kuli (Pangio kuhlii)
- Platti (Xiphophorus maculates)
- Fekete tetra (Gymnocorymbus ternetzi)
- Szumátrai diszmárna (Barbus tetrazona)
- Zacskós harcsa (Heteropneustes fossilis)
- Kék sügér (Sciaenochromis fryer)
- Gyöngygurámi (Trichogaster Leerii)
- Zöld gömbhal (Tetraodon fluviatilis)
És még sok-sok...